- Úvod
- Minerály od A do Z
- Tygří oko
Tygří oko
Tygří oko pomáhá nalézt pevnou půdu pod nohama všem, kteří jsou odtrženi od reality. Tento drahý kámen se využívá jako talisman, který chrání před každou formou nebezpečí. Posiluje naší vůli, koncentraci a navozuje pozitivní myšlenky. Tygří oko pomáhá v seberealizaci, zbavení se závislosti na druhém či potlačení deprese. Pokud se chcete o tygřím oku dozvědět více, pokračujte ve čtení.
- TOP produkt
- Akce
- Novinka
- Novinka
- TOP produkt
- Akce
- Novinka
Jak tygří oko vzniká?
Tygří oko je odrůda křemene, která vzniká zvětráváním tmavší varianty, jíž nazýváme sokolí oko. Typický efekt oka šelmy, jak napovídá název tygří oko, způsobuje oxid a hydroxid železa.
Tento drahý kámen vzniká společně s křemeny a dalšími minerály v žulových puklinách. Pro tygří oko je důležité hydrotermální prostředí, v němž dochází k proměně z krokydolitu na nám známý minerál. Tygří oko tak můžeme zařadit do skupiny minerálů s hydrotermálním původem.
Naleziště tygřího oka
Historicky tygří oko zasazujeme na půdu Afriky, kde bylo poprvé objeveno, či Asie. Dnes se jedná o běžně dostupný kámen, který najdeme v Jihoafrické republice, Číně, Indii, Austrálii nebo USA.
Druhy tygřího oka
Tygří oko má několik variant, které dělíme podle zabarvení či vlastností.
Sokolí oko
Sokolí oko neboli modré tygří oko je modrá varianta tygřího oka. Typické žluté a hnědé tóny jsou doplněny odstíny modré.
Zlaté tygří oko
Světle hnědé páskování, které přechází až do zlatého odstínu.
Býčí oko
I když jsou býci od přírody barvoslepí, máme s nimi spojenou červenou barvu. A právě červenou až rudou barvou se vyznačuje odrůda s názvem býčí oko.
Léčivé vlastnosti tygřího oka
Tygří oko působí na obě mozkové hemisféry, dokáže tak mírnit stres a chránit před duševními chorobami. Dokonce zvládne mírnit záchvaty a schizofrenii. Napomáhá při léčbě zraku, zlomených kostí nebo křečí.
Pokud chcete vyvolat léčebné účinky tygřího oka, noste jej na pravé paži nebo jako přívěsek na krku.
Jak tygří oko očistit a nabít?
Tygří oko je dobré čistit jednou za čtrnáct dní pod proudem tekoucí vody. Po očištění je minerál potřeba znovu nabít, k čemuž využijeme slunce. Stejným způsobem se nabíjí například křišťál, achát, obsidián, sluneční kámen, granát nebo citrín.