Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

Doprava nad 1 200 Kč ZDARMA
Vlastnoručně vyráběné náramky z minerálů
Lapače snů z přírodních materiálů


  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tygří oko: Bude vás bedlivě chránit na každém kroku
29.11.2022

Tygří oko: Bude vás bedlivě chránit na každém kroku

tygri-oko

Tygří oko patří mezi velice oblíbené drahé kameny. Pro svůj atraktivní vzhled se využívá při výrobě půvabných šperků, ale připisují se mu rovněž magické a léčivé vlastnosti. Pojďme si představit, s čím vším si dokáže poradit.


Jako kamenné oko šelmy

Tygří oko je neprůhledný drahý kámen, který patří mezi odrůdy křemene. Na první pohled upoutá hedvábným leskem a jemnými proužky (páskováním), u kterých se střídá světlejší a tmavší odstín. Ty mají nejčastěji zlatavě hnědou, žlutou, oranžovou nebo červenohnědou barvu. Zejména na slunci vytváří tygří oko zajímavý optický efekt, kdy připomíná oko šelmy.

Tygří oko vzniká postupným zvětráváním sokolího oka, pro které je charakteristická modrošedá až modrá barva. Existuje i takzvané býčí oko, to nese načervenalý nádech a vzniká pro změnu přeměnou tygřího oka v důsledku tepelných procesů při tvorbě hornin.


Naleziště tygřího oka

Nejvýznamnější lokalita se nachází v Jihoafrické republice, konkrétně v pohoří Doorn. Další nálezy pochází ze sousední Namibie, některých asijských států (Čína, Indie, Myanmar, Srí Lanka), Austrálie, stejně jako z USA a Mexika.

V našich končinách se naleziště tygřího oka nenachází. Na evropském kontinentu je však známá lokalita nedaleko města Kryvyj Rih na Ukrajině.


Léčivé a magické vlastnosti tygřího oka

Tygří oko náleží mezi drahé kameny, které se mohou pochlubit magickými a léčivými vlastnostmi. S oblibou se proto používá nejenom pro zhotovení šperků, ve kterých mu to úžasně sluší, ale žádaný je také ve formě amuletů, broušených krystalů, špic, koulí, pyramid či hmatek.

Dostupný je i v surové neopracované podobě, ve které osloví zejména sběratele minerálů.


1. Chrání a povzbuzuje

Tygří oko je významným ochranným kamenem, svého nositele chrání před negativní energií. Navíc podporuje rozhodnost a odhodlání, dodává vnitřní sílu. Stane se proto vítaným společníkem při překovávání náročných životních situací. Má také uzemňující účinky, kdy přispívá ke stabilitě a nalezení pevné půdy pod nohama.


2. Pro lepší koncentraci

Kámen má úžasnou schopnost zklidnit roztěkanou mysl. Je proto vhodný pro toho, komu létají myšlenky v hlavě jako splašené a jen obtížně se koncentruje a udržuje pozornost. Tento kámen ztišuje a přispívá k lepšímu soustředění.


3. Antistresový pomocník

Tygří oko působí pozitivně i na nervový systém člověka, zejména emocionální rovnováhu. Chrání před přílišnou vznětlivostí, napomáhá udržovat zdravý nadhled a pozitivní přístup k životu. Kromě toho dokáže zmírňovat stres a je účinnou prevencí depresivních stavů.


4. Pomůže v cestě za sny

Cílevědomost není univerzální vlastnost, která by byla dána do vínku úplně všem. Její absence může ztížit kariérní postup či jakoukoliv jinou cestu za vytouženým cílem. I v tomto směru je prospěšné tygří oko, která povzbuzuje, podporuje inspiraci, samostatnost a seberealizaci.


5. Pečuje i o fyzické zdraví

Tygří oko působí pozitivně zejména na zdraví kostí, kloubů, ale i jater a očí. Uvádí se, že ulevuje od bolestí hlavy a má blahodárný efekt také při problémech s dýcháním, zejména v případě astmatu. A vyzkoušet by ho mohli dokonce i páry, které se potýkají s neplodností.


Jak tygří oko čistit a nabíjet

Podobně jako jiné magické a léčivé kameny, také tygří oko je nutné pravidelně čistit, aby si minerál udržel své schopnosti. Po každém použití, případně alespoň jednou za dva týdny se opatrně opláchne pod proudem čisté vlažné vody.

Po čištění je třeba tygří oko také nabít, k čemuž poslouží sluneční paprsky. Kámen se jednoduše umístí na slunce na tak dlouho, jak je potřeba. Tím ses obnoví jeho původní energie.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli