Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

Doprava nad 1 200 Kč ZDARMA
Vlastnoručně vyráběné náramky z minerálů
Lapače snů z přírodních materiálů


  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tajemný selenit a jeho léčivá síla
27.05.2023

Tajemný selenit a jeho léčivá síla

Selenit, který je vláknitou odrůdou sádrovce, zaujme na první pohled nadčasovou elegancí. Je bělavý, průsvitný a honosí se zvláštním perleťovým leskem, který připomíná Měsíc třpytící se na noční obloze. Pozornost přitahuje svou jemnou krásou, stejně jako schopnostmi.


Magické vlastnosti selenitu


1. Uvolňuje tok energie

Selenit přispívá k uvolnění energetických bloků v těle, kdy energetické pole člověka harmonizuje a vyrovnává. Je proto velice vhodný pro toho, kdo lpí na minulosti, od které se nedokáže oprostit. Může rovněž pomoci v případě existence dávných traumat, které znemožňují posunout se v životě dál


2. Podporuje duchovní rozvoj

Kámen je velice účinným pomocníkem při duchovním a osobním rozvoji. Otevírá totiž korunní čakru, která je hlavním duchovním centrem a zároveň i jakýmsi mostem mezi tělesnou a nefyzickou stránkou naší existence. Selenit podporuje meditaci, nalezení vyššího Já, komunikaci s nadpozemskou říší a vesmírem.


3. Třídí zmatek v hlavě

Po tomto kamenném elegánovi by měl sáhnout rovněž ten, kdo pociťuje jistou rozpolcenost, nedokáže se jednoznačně rozhodnout nebo ho svazuje celková vnitřní nejistota. Selenit je trpělivým učitelem, který ukazuje způsoby, jak řešit dilemata a dobrat se samotného jádra problému.


4. Chrání domov i svého nositele

Selenit patří mezi významné ochranné kameny, které dokážou eliminovat negativní energii. Jeho přítomnost dodává hřejivou lásku, rozjasňuje duši a zmírňuje nervozitu. Je velice vhodný nejenom jako osobní ochranný talisman, ale dokáže chránit také domov, ve kterém se stará o příjemnou a klidnou atmosféru. Pro maximální účinky by měl být selenit umístěný ideálně v samotném srdci domova


5. Navozuje hluboký klid a mír

Jen málokterý kámen má natolik jemné vibrace jako právě selenit. Tato vlastnost mu propůjčuje úžasnou schopnost přinášet opravdový vnitřní klid a mír. Tím posiluje zdravé sebevědomí a sebejistotu člověka, zdravý nadhled, ale v neposlední řadě i rodinné, přátelské či pracovní vztahy.


Léčivé vlastnosti selenitu


1. Pozitivně působí na pohybový aparát

Uvádí se, že selenit má blahodárný efekt na páteř, potažmo celý pohybový aparát člověka. Má udržovat hybnost a mírní případné zdravotní potíže. Působí na kosterní systém, stejně jako svaly a šlachy. Není divu, že s ním často pracuji i chiropraktici.


2. Bojovník proti volným radikálům

Nadměrná přítomnost volných radikálů v organismu způsobuje takzvaný oxidační stres. Ten se může neblaze projevit předčasným stárnutím, zhoršením kvality pleti, ale i kardiovaskulárními problémy či vyšší tendencí k některým onemocněním. A právě selenitu se připisuje schopnost účinky škodlivých volných radikálů neutralizovat.


3. Pro plodnost i podporu kojení

Nezřídka se dává selenit také do souvislosti s podporou plodnosti, a proto ho mohou vyzkoušet páry, kterým se delší dobu nedaří počít vysněné dítě. Kromě toho je léčivým balzámem pro kojící matky a obecně maminky malých dětí. Kámen naplňuje laskavostí, vnitřním klidem a láskou, zároveň utišuje nervozitu z nové životní role a posiluje trpělivost.


Jak pracovat se selenitem

Selenit by se neměl, na rozdíl od jiných léčivých kamenů, čistit pod proudem čisté vody. Postupně by tím ztratil nejenom svůj tajemný lesk, ale zároveň i účinnost. Kámen je navíc poměrně měkký, proto se nedoporučuje ani čištění kartáčkem, jelikož by mohlo dojít k poškrábání povrchu.

Pro opětovné dobití se hodí vykuřování klasickým vykuřovadlem nebo alespoň vonnou tyčinkou. Své schopnosti si udrží i tehdy, pokud ho během úplňku vystavíte měsíčnímu svitu. A ti zkušenější ho mohou dobít prostřednictvím vlastních myšlenek.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli