Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

Doprava nad 1 200 Kč ZDARMA
Vlastnoručně vyráběné náramky z minerálů
Lapače snů z přírodních materiálů


  1. Úvod
  2. Blog
  3. Růženín: Jak pracovat s kamenem lásky
19.01.2023

Růženín: Jak pracovat s kamenem lásky

ruzenin

Růženín patří k nejkrásnějším odrůdám křemene. Na první pohled zaujme především svým jemným až nadpozemským růžovým zbarvením, podle kterého získal i své jméno. Pozornost si zaslouží také jeho léčivé a magické vlastnosti. Dokáže totiž mnohem více, než „jen“ přinést lásku.


Základy práce s růženínem

Růženín v sobě ukrývá tajemnou energii, kterou si můžete při správném přístupu naklonit na svou stranu. Práce s kamenem by měla být vědomá. To znamená, že nejdříve je třeba mu sdělit své přání, které toužíte splnit.

Jestliže vlastníte kusový růženín, ať už v surový, nebo opracovaný například do podoby hmatky, vezměte ho proto nejdříve do rukou a v klidu si vizualizujte svůj záměr. Tento akt můžete provádět opakovaně. Je vhodné nosit kámen při sobě či ho alespoň mít položený na nočním stolku. Šperk s růženínem stačí pravidelně nosit a mít k němu pozitivní vztah. I v tomto případě však nezapomeňte nejdříve na vizualizaci.


Růženín a jeho nejvýznamnější vlastnosti

Růženín si vybaví většina z nás v souvislosti s láskou. Tomuto nádherného drahému kameni se ale připisuje i řada dalších okouzlujících léčivých a magických vlastností.


1. Otevírá srdce

Kámen otevírá srdce každého člověka. Podporuje empatii, pochopení a laskavost. Usnadňuje průchod emocí, a tím dokáže přinést do života lásku. Již existující partnerské i přátelské vztahy upevňuje a posiluje. V neposlední řadě povzbuzuje k sebedůvěře a zdravé sebelásce.


2. Přináší vyrovnanost a harmonii

Po růženínu můžete sáhnout také tehdy, pokud si potřebujete utřídit myšlenky, které vám v hlavě poletují jako splašené. Je vhodným pomocníkem v případě, jestliže si nevíte rady s vlastním životem nebo vám dělá problém se správně rozhodnout. Růženín totiž podporuje duševní harmonii a vnitřní vyrovnanost.


3. Inspiruje a podporuje

Tento krásný růžový kámen má úžasnou schopnost inspirovat, a to nejenom umělecky založené jedince. Jemně povzbuzuje fantazii a kreativitu. Napomáhá překonávat skryté bloky a podporuje nové nápady.


4. Ochrana před negativní energií

Růženín je v neposlední řadě ochranný kámen, hodí se proto také jako talisman. Jeho použití je bezpečné dokonce i pro děti, které bedlivě střeží a ochraňuje nejenom před negativní energií, ale rovněž proti nočním děsům.


5. Pomocník při nespavosti

Kámen je vynikající pro děti, které trápí noční můry, ale léčivé vlastnosti využijí i mnozí dospělí. Růženín navozuje klidný a hluboký spánek, zkracuje dobu usínání, a proto ho ocení ten, koho trápí nespavost.


6. Pozitivní vliv na lidské zdraví

Pestré účinky má růženín rovněž na zdraví. Blahodárně působí na kardiovaskulární systém včetně srdce, doporučuje se při neplodnosti, stejně jako podpora při detoxikaci organismu. Velice účinný bývá při řešení psychosomatických potíží, zejména těch, které jsou způsobeny nadměrným stresem.

ruzenin


Jak růženín čistit a nabíjet

Aby si růženín uchoval své výjimečné vlastnosti, je třeba o něho podobně jako o jiné léčivé kameny správně pečovat. V opačném případě by postupně ztrácel svou účinnost, a to by byla jistě škoda.

Růženín by neměl být vystaven delší čas intenzivnímu slunečnímu záření a majitel by ho měl chránit i před mechanickým poškozením. Kámen je možné očistit jednoduše pod proudem vlažné vody. Poté se opatrně osuší nejlépe jemnou tkaninou.

Očištěný růženín je nutné před dalším použitím opětovně nabít. Svou energii získá zpět, pokud ho na několik hodin položíte na srostlici křišťálu nebo ametystu. Jestliže tuto možnost nemáte, můžete ho nechat přes noc vystavit působení měsíčního svitu.

Celý proces čištění a nabíjení se doporučuje opakovat zhruba každých 14 dní. Jestliže růženín používáte denně a intenzivně, může to být i častěji.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli