Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

Doprava nad 1 200 Kč ZDARMA
Vlastnoručně vyráběné náramky z minerálů
Lapače snů z přírodních materiálů


  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prozkoumejte pestrý svět achátových odrůd
27.12.2022

Prozkoumejte pestrý svět achátových odrůd

achat

Achát s charakteristickými různobarevnými vrstvičkami patří již od starověku mezi vůbec nejoblíbenější drahé kameny. A jeho půvab tkví i ve velké rozmanitosti. Existuje totiž v mnoha barevných odstínech, přičemž každé variantě achátu se připisují poněkud jiné schopnosti.


Achát ve zkratce

Achát je jednou z odrůd křemene, potažmo chalcedonu. Na první pohled zaujme atraktivním páskováním v podobě jemných nebo i výraznějších proužků, které se od sebe odlišují barevným odstínem. Je to způsobeno tím, že každou z těchto vrstev tvoří jiný minerál, konkrétně se jedná o křemen, chalcedon a opál.

Achát v sobě tudíž ukrývá více různých minerálů, což podporuje jeho výjimečnost a kouzelný vzhled. Není divu, že je achát již od pradávna s oblibou využívaný jako šperkařský kámen. V současnosti se těží achát po celém světě, mimo jiné v Jižní Americe, Číně či na Madagaskaru. Naleziště se ale nachází i u nás, k těm nejznámějším patří bezesporu vrch Kozákov.


Nejzajímavější varianty achátu

Achát si většina z nás vybírá podle vzhledu, zejména jeho barevnosti. Pokud ale toužíte vyzkoušet i léčebný a magický potenciál tohoto úžasného kamene, nemělo by vám uniknout, že každé variantě achátu se přisuzují trochu jiné schopnosti.


achat


Šedý achát

Šedě zbarvený achát, který představuje jednu z nejběžnějších variant, se pyšní velice jemným, avšak poutavým vzhledem. Je známý především pro silné ochranné účinky, takže je obzvláště vhodný jako talisman. Rovněž se považuje za emočnězklidňující kámen. A přestože ulevuje od stresu, cennou energii neodebírá, naopak ji povzbuzuje.


Bílý achát

Bílý achát je vynikající stabilizační kámen, který podporuje rovnováhu a vyrovnanost v oblasti fyzické i psychické. Pozitivně působí zejména na roztěkanost, emoční labilitu, neschopnost dotahovat věci do konce. Z léčivých vlastností je nejvýznamnější schopnost tišit rozličné záněty v těle.


Modrý achát

Půvabná modrá barva tohoto druhu achátu se spojuje s elementem vody. Symbolizuje zklidnění, vnitřní spokojenost, vyrovnanost a mír. I on je velkým pomocníkem při stresu a hektickém životním stylu. A za zmínku stojí také jeho léčivé vlastnosti, lze ho vyzkoušet při problémech s krční páteří a štítnou žlázou.


Zelený achát

Zelená barva je proslulá uklidňujícími a relaxačními vlastnostmi. A těmi se může pochlubit i zelený achát, který je možné použít jako celkově harmonizační kámen. Přispívá k vnitřní vyrovnanosti, emoční stabilitě, stejně jako zdravé sebedůvěře. Sáhnout po něm mohou lidé se slabším zrakem a také ty páry, které trápí neplodnost.


Růžový achát

Něžný a půvabný růžový achát je velice vhodný i pro děti, protože má významnýochranný potenciál. Účinně podporuje rodinné apartnerské vztahy, zároveň si ho ale mohou pořídit také ti, kteří lásku svého života stále ještě hledají. Růžový achát se doporučuje jako ochranný talisman v těhotenství.


Ohnivý achát

Zaujme svou výraznou barvou, která připomíná barvu ohně. A s elementem ohně bývá tento achát také spojován. Jedná se o duchovní kámen, který se může stát cenným pomocníkem při meditaci a věštění. Povzbuzuje k překonání životních překážek, zejména v případě strachu a nízké sebedůvěry. Uklidňujenegativníemoce (vztek, hněv) a vyzkoušet ho lze i při léčbě závislostí.


Peříčkový achát

Mezi velice vyhledávané varianty patří peříčkový achát, který obsahuje inkluze připomínající tvar peříček. Ceněný je i pro své magické vlastnosti. K těm nejdůležitějším patří schopnost posilovat zdravé sebevědomía sebejistotu, čímž podporuje odvahu překonávat různé překážky v každodenním životě. Je účinný rovněž při psychickém vyčerpání a stresu.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli