Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

Doprava nad 1 200 Kč ZDARMA
Vlastnoručně vyráběné náramky z minerálů
Lapače snů z přírodních materiálů


  1. Úvod
  2. Blog
  3. Horoskop a drahé kameny: Který se k vám nejvíce hodí?
17.03.2022

Horoskop a drahé kameny: Který se k vám nejvíce hodí?

Jednotlivým znamením zvěrokruhu dal osud do vínku odlišné osobnostní rysy, povahové vlastnosti, schopnosti a nadání. A protože je charakteristika každého znamení úzce provázaná nejenom s postavením nebeských těles, ale rovněž s přírodními živly, působí na ně i drahé kameny a polodrahokamy.

Také jednotlivým kamenům se připisují rozličné vlastnosti. Je proto důležité vybrat si ten druh kamene, který je s konkrétním hvězdným znamením v pomyslné symbióze. V takovém případě dokáže prohloubit kladné vlastnosti a podpoří potenciál, který ukrývá každý z nás.


Beran (21. 3. –⁠ 20. 4.)

Planeta: Mars  |  Element: Oheň

Temperamentní Berani se obvykle do všeho pouští bez rozmyslu a s horkou hlavou. A ačkoliv jsou velice cílevědomí, nezřídka jim schází dostatek trpělivosti, což může způsobovat různá nedorozumění. Je pro ně charakteristická i výbušnost a někdy až konfliktní chování.

Na lepší soustředění a celkové zklidnění se výborně hodí ametyst, který pomůže Beranům ukočírovat také negativní emoce. Je perfektním pomocníkem obzvláště v případě, pokud bojují s častým vztekem a nadměrnou vznětlivostí.

Vhodné kameny: hematit, červený a krvavý jaspis, rudý karneol, opál, granát, ametyst, rubín, červený turmalín, diamant


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Ametyst
Ametyst

Býk (21. 4. –⁠ 20. 5.)

Planeta: Venuše  |  Element: Země

Býků si lidé považují pro jejich klidnou a vyrovnanou povahu. Navíc to bývají opravdoví dříči, kteří se práce rozhodně nebojí. Na druhou stranu jsou mnohdy poněkud těžkopádní a zahledění sami do sebe.

Lepší porozumění a schopnost vcítit se do potřeb jiných lidí podpoří půvabný achát, který je spolehlivým opatrovníkem duševního zdraví. Navíc umí nastolit vyváženost mezi všemi aspekty života, což Býci potřebují jako sůl, protože jsou často až příliš materialističtí.

Vhodné kameny: achát, avanturín, hnědožlutý citrín, mechový achát, hnědočervený korál, malachit, růženín, chryzokol, safír, smaragd


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Achát
Achát

Blíženci (21. 5. –⁠ 21. 6.)

Planeta: Merkur  |  Element: Vzduch

Vnímaví a intelektuálně založení Blíženci inklinují k široké paletě činností a zájmů. Obvykle ale u žádné aktivity dlouho nevydrží a tápou, co vlastně chtějí. Právě určitá vnitřní rozpolcenost a celková nerozhodnost bývá jejich největší slabinou.

Nalézt pevnou půdu pod nohama jim pomůže tygří oko, které podporuje sebejistotu a koncentraci. Blíženci mívají mnoho nápadu, avšak jen málokdy je dokážou zrealizovat nebo dotáhnout do konce. I v tomto směru je může povzbudit tygří oko, posiluje totiž cílevědomost a trpělivost.

Vhodné kameny: žlutý karneol, tygří oko, jantar, citrín, zlatý topaz, mechový achát, modrobílý chalcedon, akvamarín, křišťál


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Tygří oko
Tygří oko

Rak (22. 6 –⁠ 22. 7.)

Planeta: Měsíc  |  Element: Voda

Osud dal Rakům do vínku pořádnou dávku empatie. Lidé narození v tomto znamení mají silně vyvinutou emocionální inteligenci. Většinou také lpí na tradičních hodnotách a potřebují být obklopeni blízkými lidmi. Na druhou stranu mají sklon k sebelítosti, melancholii a náladovosti.

Na Raky působí pozitivně avanturín, který jim pomáhá udržet výkyvy nálad na uzdě. Tomuto krásnému kameni se připisuje schopnost tišit emoce, zahánět negativní myšlenky a potlačovat splín. A to je přesně to, co Raci nejvíce potřebují.

Vhodné kameny: jaspis, avanturín, korál, jadeit, karneol, bílý chalcedon, opál, adulár, smaragd, perla


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Avanturín
Avanturín

Lev (23. 7. –⁠ 22. 8.)

Planeta: Slunce  |  Element: Oheň

Už jste se někdy odvážili znepřátelit si Lva? Král zvířat je dominantní, sebestředný a rozhodně nesnese kritiku, a to ani tu oprávněnou. Tyto vlastnosti naštěstí vyvažuje jeho dobrosrdečnost, přirozené charisma, stejně jako skvělé vůdčí a organizační schopnosti. Přesto to ale není se Lvy vždy úplně jednoduché.

Ačkoliv to na první pohled vypadá, že Lvi zvládají vše s grácií, uvnitř jsou často nejistí. Na pomoc s posílením vnitřní sebedůvěry jim ochotně přispěchá křišťál. Tento čirý kámen, který má úchvatnou schopnost harmonizovat duši, je dokáže efektivně zklidnit.

Vhodné kameny: jantar, tygří oko, granát, citrín, zlatý topaz, rubín, křišťál, diamant


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Křišťál
Křišťál

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Planeta: Merkur  |  Element: Země

Praktickým a perfekcionistickým Pannám neunikne žádný detail. Mají vskutku vytříbený smysl pro pořádek, systém a jasně daný řád. V opačném případě se přestávají cítit ve své kůži a ztrácí pevnou půdu pod nohama. Snad ještě více je ale dokážou rozhodit kritická slova na jejich osobu.

Kladné stránky jejich povahy podpoří hřejivý citrín. Povzbuzuje totiž přirozenou sebedůvěru, snižuje nadměrnou přecitlivělost a Pannám ukazuje cestu, jak si udržet zdravý nadhled v každé situaci.

Vhodné kameny: jaspis, tygří oko, sodalit, karneol, jantar, citrín, lazurit, ametyst, modrý safír


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Citrín
Citrín

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Planeta: Venuše  |  Element: Vzduch

Váhy jsou jemné a citlivé bytosti, které touží po opoře svých nejbližších. Jejich duše je totiž příliš křehká a hrozí, že se při těžké životní zkoušce rozsype jako domeček z karet. Na rodinu a přátele se Váhy obrací snad pokaždé, jestliže mají učinit důležité rozhodnutí.

Pro toto hvězdné znamení je zkrátka obtížné rozhodovat se jen za sebe. A právě tuto vnitřní nejistotu pomůže odstranit růženín. Šetrným způsobem povzbuzuje sebevědomí, sebedůvěru a sebelásku. To jsou je obvykle přesně to, čeho Váhy nemají zrovna nazbyt.

Vhodné kameny: chryzokol, jaspis, růžový korál, jadeit, růženín, perla, akvamarín, růžový turmalín, modrý safír, kunzit


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Růženín
Růženín

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Planeta: Pluto  |  Element: Voda

Ačkoliv to většinou nedávají příliš najevo, dokážou být Štíři velice akční, vřelí a vášnivý. Je pro ně rovněž typická přirozená inteligence a zvídavost, rádi se proto zajímají o dění kolem sebe a mají bohatou škálu zájmů.

Obecně však mají Štíři poněkud složitou povahu a pere se v nich uzavřenost s rozletem. Není divu, že kvůli tomu často bojují se splínem a depresí. Pomocnou ruku jim může nabídnout obsidián, který podporuje zdravou sebedůvěru a je účinným prostředkem proti negativním myšlenkám.

Vhodné kameny: hematit, červený a krvavý jaspis, malachit, achát, obsidián, granát, černý opál, ametyst, červený a černý turmalín, rubín


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Obsidián
Obsidián

Střelec (23. 11. – 22. 12.)

Planeta: Jupiter  |  Element: Oheň

Střelci jsou společenští, komunikativní a dobrodružní. Mívají spoustu přátel a jsou nadšení, když se kolem nich stále něco děje. Obvykle je ale charakterizuje také určitá těžkopádnost a nedostatek sociálního taktu. Mnohdy mají problém přemýšlet dopředu a neuvědomují si následky svého impulzivního chování.

S lehkovážností Střelců dokáže zatočit sodalit, který jim pomůže nastolit rovnováhu mezi přílišnou upřímností a rozumnou zdrženlivostí. A ačkoliv jim nebrání v přirozeném rozletu, umí je zklidnit a pomůže jim nalézt cestu, jak komunikovat s větší rozvahou.

Vhodné kameny: sodalit, chryzokol, zelený avanturín, chalcedon, obsidián, ametyst, opál, lazurit, modrý topaz, tmavomodrý safír


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Sodalit
Sodalit

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Planeta: Saturn  |  Element: Země

Lidé narození v tomto znamení jsou přemýšliví, pracovití a spolehliví, ale ve společnosti se drží většinou spíše zpátky. Největší slabinou Kozorohů je přecitlivělost, kdy je dokáže rozhodit i úplná maličkost či jakákoliv i dobře míněná kritika. Často navíc vidí problémy tam, kde ve skutečnosti žádné nejsou, což je zbytečně stresuje.

Pokud sáhnou po temné záhnědě, získají úžasné přírodní „kamenné antidepresivum“ a vynikajícího pomocníka proti nadměrnému stresu, úzkosti a vnitřní nevyrovnanosti.

Vhodné kameny: jaspis, adulár, obsidián, černá perla, zelený a černý turmalín, záhněda, křišťál, diamant


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Záhněda
Záhněda

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Planeta: Uran  |  Element: Vzduch

Vodnáři jsou svobodomyslné a rebelské duše, které se jen obtížně přizpůsobují autoritám a společenským pravidlům. Právě jejich nezávislost jim propůjčuje vnitřní sílu a elán do života. Nezřídka ale ve svém rozletu vzlétnou tak vysokou, že kvůli tomu snadno přehlédnou potřeby svých nejbližších.

Dostat Vodnáře úspěšně zpátky na zem pomůže fluorit. S jeho pomocí mohou nalézt tolik potřebnou životní rovnováhu, navíc jim usnadní utřídit si myšlenky a uvědomit si, co je v životě opravdu důležité.

Vhodné kameny: tyrkys, chryzokol, opál, modrý topaz, akvamarín, bledě modrý fluorit, bledě modrý safír


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Fluorit
Fluorit

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Planeta: Neptun  |  Element: Voda

Lidé narození ve znamení Ryb bývají citliví a silně empaticky založení. Je pro ně typická spíše klidná povaha, inklinují k duchovnu a o pomoc je rozhodně není třeba žádat dvakrát. Někdy ale mají až spasitelské tendence. Intenzivní snaha ochraňovat slabší a prakticky celý svět však může být nad jejich síly.

Psychickou odolnost Ryb povzbudí tajuplná perla. Nejenže dokáže harmonizovat lidskou duši, ale zároveň povzbuzuje, zlepšuje náladu a zahání případné chmury. Ryby tak ochrání před stresem, kterému jsou často vystaveni.

Vhodné kameny: korál, tyrkys, jadeit, adulár, perla, opál, fialový fluorit, akvamarín, modrý safír, ametyst, kunzit


Vyhledat vhodné kameny v e-shopu


Perla
Perla

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli