Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

Doprava nad 1 200 Kč ZDARMA
Vlastnoručně vyráběné náramky z minerálů
Lapače snů z přírodních materiálů


  1. Úvod
  2. Blog
  3. Chalcedon a jeho vlastnosti v magii i léčitelství
07.04.2023

Chalcedon a jeho vlastnosti v magii i léčitelství

chalcedon

Chalcedon patří mezi půvabné odrůdy křemene. Nejčastěji se pyšní zajímavým šedivým až namodralým odstínem, který krásně vynikne zejména ve špercích. Ale využití má mnohem širší. Je vyhledávaný i pro své magické a léčivé vlastnosti. Ve kterých případech po něm sáhnout?


Magické vlastnosti chalcedonu

Chalcedon zaujme přirozenou krásou, stejně jako úchvatnými účinky na člověka. Magické vlastnosti si uchovává ve špercích, ale také v přírodní surové nebo tromlované podobě. Sami si tak můžete zvolit, která varianta je vám nejbližší.


1. Kámen komunikace

Chalcedon se často označuje jako kámen komunikace či kámen řečníků. A není divu, snad žádný jiný drahý kámen nemá tak vynikající účinky na řeč. Zlepšuje vyjadřovací schopnosti, harmonizuje intonaci hlasu a omezuje koktavost. Oblíbený je i mezi studenty, je totiž skvělý pomocník při učení cizích jazyků.


2. Probouzí laskavost a empatii

Mezilidské vztahy by byly mnohem lepší, pokud by všichni lidé nosili chalcedon. Ten totiž podporuje schopnost vzájemné komunikace, umění naslouchat druhým a chápat jejich potřeby. Probouzí laskavost, soucit a celkově empatii.


3. Proti stresu i trémě

Kámen zvyšuje psychickou odolnost člověka. Dodává mu potřebnou sílu v náročných životních situacích, udržuje zdravý nadhled a pevnou půdu pod nohama. Vyzkoušet ho lze před veřejným vystoupením či přijímacím pohovorem, dokáže totiž snižovat trému.


4. Talisman pro ochranu i klidné spaní

Pokud je chalcedon použitý jako talisman, stane se z něj vytrvalý ochránce. Od člověka odhání nejenom negativní energii, ale dokonce i jeho vlastní negativní myšlenky, které ho oslabují. Chrání při cestování a zajišťuje klidný spánek.


Léčivé účinky chalcedonu

S chalcedonem se spojují rovněž léčivé vlastnosti. Aby byl efekt maximální, doporučuje se nosit v kontaktu s pokožkou. Vyzkoušet ho tak můžete například v podobě přívěsku, náramku, případně rovnou sladěné sady šperků.


1. Pomocník při virózách a bolesti v krku

Chalcedon působí pozitivně především na oblast krku. Nezapomeňte na něj proto tehdy, pokud vás bude škrábat nebo bolet v krku při nachlazení, angíně nebo jiné nemoci. Dobře by si měl poradit i s chrapotem a potížích s hlasivkami. Kromě toho se mu přisuzuje schopnost snižovat teplotu.


2. Při dýchacích potížích

Chalcedon je oblíbeným kamenem také v případě onemocnění dýchacích cest. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu, posiluje plíce, čistí průdušky a přináší úlevu při suchém kašli. Nosit by jej měli proto při sobě lidé, kteří trpí astmatem nebo mají sklony k respiračním chorobám.


3. Kámen pro maminky

Maminkám chalcedon napomáhá rychlejšímu sžití se s miminkem. Podporuje mateřský pud a jedinečné pouto, které vzniká mezi maminkou a jejím děťátkem. Chalcedon může mít blahodárný efekt i na tvorbu mateřského mléka a může zlepšit potíže s kojením.


4. Čistí, harmonizuje a usměrňuje

Uvádí se, že chalcedon celkově harmonizuje fyzické zdraví. Reguluje krevní tlak, stejně jako látkovou výměnu. Pročišťuje krev, může zlepšit dysfunkci štítné žlázy a povzbuzuje lymfatický systém, čímž ulevuje při otocích. Pozitivně působí také na žaludek, žlučník, oči, kosti a klouby.


5. Prevence senility

Stáří je spojeno s množstvím neduhů, kdy k těm nejobávanějším patří bezesporu demence. Chalcedon povzbuzuje životní energii, zlepšuje výkonnost i ve vyšším věku, a především účinně podporuje paměť.


Chalcedon a znamení zvěrokruhu

Při výběru vhodného drahého kamene je možné se řídit i hvězdným znamením. Jednotlivá znamení zvěrokruhu jsou totiž úzce spojena s konkrétními kameny.

Chalcedon bude svými vlastnostmi nejvíce vyhovovat Rakům, Pannám, Střelcům a Vodnářům.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli