Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

Doprava nad 1 200 Kč ZDARMA
Vlastnoručně vyráběné náramky z minerálů
Lapače snů z přírodních materiálů


  1. Úvod
  2. Blog
  3. Amonit: Léčivý posel dávnověku
05.06.2022

Amonit: Léčivý posel dávnověku

Na první pohled připomíná poněkud zvláštní spirálovitě stočený kámen. Ve skutečnosti se však od hornin a minerálů odlišuje, a to především svým původem. Není divu, že pozornost poutá již od starověkých dob. Nejenže nám dává nahlédnout do prastaré minulosti, ale zároveň se pyšní úchvatnými léčivými a magickými vlastnostmi.


Je hmotným otiskem dávné minulosti

Již jsme naznačili, že amonit není běžný kámen. Ve skutečnosti se totiž jedná o zkamenělinu neboli fosilii, která je pozůstatkem dávno vyhynulého hlavonožce. Ten obýval moře a oceány na planetě v období siluru až křídy. Pro představu, jedná se o období v přibližném rozmezí 425 až 65,5 milionu let!

Novější studie naznačují, že tito zvláštní tvorové se živili pravděpodobně planktonem. Měli měkké tělo s chapadly, která obklopovala ústní otvor. Část těla se ukrývala v pevné spirálovitě stočené schránce. Tu tvořily komůrky, z nichž většina byla naplněná plynem pro snadnější vznášení se ve vodě.

Ulita některých amonitů měla průměr pouhých několik centimetrů, ti největší se ale pyšnili velikostí takřka 2,5 metru. A měli k tomu svůj důvod, velká schránka je totiž chránila před tím, aby se stali kořistí dravých mořských plazů.

Prohlédněte si amonity v našem e-shopu


Z tehdejšího mořského světa se nám dochovaly i další druhy fosilií. Za zmínku stojí například hlavonožec orthoceras. Jeho schránka byla na rozdíl od amonitů štíhlá a podlouhlá. Orthocerasové byli předchůdci dnešních chobotnic. Zvládali nejenom plout ve vodě, ale dokonce uměli chodit po mořském dně.

Čas od času se poštěstí nalézt kamennou desku, která obsahuje oba druhy zkamenělin hlavonožců: amonit i orthoceras.


Léčivé vlastnosti amonitu

Fosiliím amonitů se přisuzuje značný léčitelský potenciál, což není vůbec překvapivé, protože už jen jejich samotný spirálovitý tvar má obrovský symbolický význam.


1. Léčí traumata z minulosti

Amonit dokáže odhalit traumata, která byla doposud pečlivě ukryta v hloubi naší duše. A právě jejich odhalení je prvotním krokem k definitivnímu zahojení a vyrovnání se s mnohdy bolestivou minulostí.


2. Podpůrný prostředek při meditacích

Tak jako se stáčí schránka amonitu, podobně se i člověk při meditaci stáčí do svého vlastního nitra. Právě tuto kouzelnou fosilii je proto možné využít jako pomocníka při rozjímání a meditačních technikách.


3. Podpora při životních změnách

Spirálu lze chápat také jako symbolické vyjádření vývoje, změny či růstu (zejména toho duchovního). Proto může amonit pomoci překonat náročné životní situace, kdy usnadní rozhodování a udrží zdravý nadhled.


4. „Kamenné antidepresivum“

O amonitu se soudí, že podporuje základní (kořenovou) čakru. Její zablokování má přímou spojitost se stresem, pocitem tísně, vnitřní nejistou a celkovou bojácností. Právě amonit ji dokáže opětovně uvolnit, čímž účinně uleví i od stresové zátěže.


Význam amonitu v magii

S amonitem se lze setkat i pod označením rohy egyptského boha Amona. V Indii si pro změnu všimli jeho podoby s hadem stočeným do klubíčka, takže se mu přezdívá rovněž hadí kámen. Bez ohledu na jméno je amonit již po dlouhá tisíciletí považován za posvátný kámen se silnými magickými vlastnostmi.


1. Podporuje věštecké schopnosti

Tradičně se využívá amonit nejenom při meditacích, ale také během rozličných magických obřadů a rituálů. Uvádí se, že může přispět ke vstupu do vyšších oblastí vědomí, a proto ho lze využít jako podporu při věštění.


2. Fosilie pro astrální cestovatele

Mnozí lidé dokážou samovolně nebo s využitím různých technik opouštět své tělo a astrálně cestovat. Amonit může tento proces usnadnit a obzvláště se doporučuje při touze astrálně cestovat do minulosti.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli