Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

Doprava nad 1 200 Kč ZDARMA
Vlastnoručně vyráběné náramky z minerálů
Lapače snů z přírodních materiálů


  1. Úvod
  2. Blog
  3. 10 nejzajímavějších vlastností citrínu
25.02.2023

10 nejzajímavějších vlastností citrínu

citrin

Pomůže proslunit dny i tehdy, pokud se skutečné slunce nesměle schovává za mraky. Jeho hřejivá žlutá barva je laskavým balzámem pro lidskou duši. Citrínu je připisována celá řada úchvatných pozitivních účinků. Pojďme si představit ty nejzajímavější z nich.


Magické a léčivé vlastnosti citrínu

1. Pro radost ze života

Mít skutečnou a upřímnou radost ze života není samozřejmostí. Nádherný žlutý odstín citrínu působí radostně, optimisticky, zlepšuje náladu a dodává naději. Kámen učí, jak vnímat svět pozitivně a uchovat si víru v lepší zítřky. Pomáhá překonávat běžné každodenní těžkosti s úsměvem na rtech, povzbuzuje zdravou sebedůvěru a nadhled.


2. Může přinést prosperitu

Citrín je kámen, kterému se připisuje schopnost přinášet do života prosperitu, hojnost a bohatství. Zároveň vede k rozvaze a finanční odpovědnosti, zabraňuje bezbřehému utrácení a riskování. Proto dokáže peníze do života nejenom přinést, ale také si je udržet. 


3. Kamenné antidepresivum

K nejzajímavějším účinkům citrínu patří pozitivní vliv na nervovou soustavu. Posiluje psychickou odolnost, a proto usnadní překonávání různých životních překážek. Lze po něm sáhnout v případně emoční nevyrovnanosti, kdy trpí člověk neovladatelnou nervozitou až úzkostí nebo naopak vztekem a výbušností. Citrín je kámen, který udržuje duševní klid, a proto je účinný i v případě stresu.


4. Klidný spánek bez nočních můr

Protože je citrín úspěšným pomocníkem při pocuchaných nervech, může si velice dobře poradit také s případy nespavosti, které jsou způsobené právě přemírou stresu, případně úzkostí. Tehdy může zkrátit dobu potřebnou pro usnutí a zabrání častému buzení v průběhu noci. Je i prevencí proti zlým snům a nočním můrám.


5. Udrží hřejivou atmosféru

Citrín má schopnost domov prozářit podobně jako sluneční paprsky. Tím místu propůjčí hřejivou atmosféru, která pozitivně ovlivní i všechny přítomné. Svými vlastnostmi podporuje domácí pohodu, laskavost, stejně jako vzájemné vztahy. Je zárukou dobré nálady a optimismu.


6. Udržuje zdravé vztahy

Protože je citrín velice optimistický, zlepšuje dobrou náladu a svou přítomností rozdává radost kolem sebe, působí pozitivně rovněž na mezilidské vztahy. Zlepšuje vzájemnou komunikaci, ale i toleranci, pochopení a empatii. Posiluje rodinné vazby a přátelství. Může také usnadnit získávání nových přátel a tišit spory na pracovišti.  


7. Průvodce při cestě za sny

Citrín odbourává strach, který člověka zbytečně svazuje a zabraňuje mu činit větší rozhodnutí, životní změny a odvážné kroky. Tím povzbuzuje k odvaze, dodává energii a zdravou sebedůvěru. Lze ho proto použít i jako talisman při cestě za splněním snů a přání.


8. Pro lepší trávení

O kameni se uvádí, že se vyznačuje blahodárným působením na trávicí soustavu. Především má působit proti nepříjemnému nadýmání, pročišťuje střevní trakt, kdy zlepšuje vylučování toxinů a dalších nežádoucích látek. Lze ho proto vyzkoušet jako podporu při jarních detoxikačních či jiných očistných kúrách.


9. Žlutý kámen pro krásnou postavu

Často se uvádí, že citrín je jedním z nejsilnějších kamenů při shazování přebytečných kilogramů. A protože pročišťuje organismus, může se tato vlastnost projevit i na stavu pokožky. Ta působí celkově zdravěji a více svěží, v případě přítomnosti celulitidy může dojít k její viditelné eliminaci. Citrín zkrátka prozáří tělo zevnitř i zvenku.


10. Zajistí silnější imunitu

V souvislosti s citrínem se nezřídka uvádí, že podporuje přirozenou obranyschopnost člověka. To je způsobené zejména provázaností mezi imunitou a trávicí soustavou, na kterou má kámen pozitivní vliv. Citrín je proto oblíbený i pro harmonizaci imunitního systému.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli